Atmerki akis ir atsiverki dangui. Juodaragio stovykla kviečia tave, gentaini, prisijungti prie gausaus mūsų būrio!

2019-aisiais kaupiantis didžiajam „Mėnesio Juodaragio“ festivaliui, užgimė atskiras atostoginis sumanymas – nedidelė JUODARAGIO STOVYKLA VAIKAMS, į kurią sukvietėme bičiulius su jaunimu.
Jeigu suaugusiems Juodaragio lankytojams išėjo paaiškinti tuometinę festivalio pertrauką, tai mažosioms mūsų atžaloms tą suprasti visgi labai nelengva buvo. Paskutinę vasaros savaitę siūlėme smagiai ir turiningai pastovyklauti nuostabiojoje Dūburio saloje drauge – vaikams ir jų tėvams. Tai seniai brandinta duoklė augančiai Juodaragio Genčiai ir jaunajai kartai, tai buvo pirmasis bandymas!

Ir jis… pavyko!

Juodaragio stovykla kasmet apipinta vis kita tema. Kartu mes bandėme pažinti Aitvarą, surasti Kauką, suprasti Giraitį, prisijaukinti Žaltį, o 2024-aisiais mėginsime dūgzti paskui Bitę.

Kaipgi ten stovykloje viskas vyksta?

Stovykloje diena prasideda aštuntą valandą ryto su mankšta, kurią kas rytą veda vis kita Gentis. Mankštinasi visi – ir maži, ir dideli. Po mankštos šokam į ežerą, atsigaivinam ir lekiam valgyti gardžių pusryčių.

Pasistiprinę, keliaujame į bendrą visų stovyklautojų susitikimą ir aptariame, kokia laukia diena. Stovyklą oficialiai pradedame pakeldami vėliavą. Vakare visi drauge įkuriame Aukuro ugnį. Ją pasikeisdami – tiek vaikai, tiek tėvai, tiek mes – sergstime nuo pirmos iki paskutinės stovyklos dienos. Prie Aukuro ištariame Gentainio priesaiką ir užsirišame Genties skareles.
Stovyklos programa būna iš tiesų gausi. Vaikai daug laiko praleidžia su savo Gentimi ir mylinčiais, rūpestingais, turinčiais nemažos patirties dirbant su vaikais, mačiusiais ir šilto, ir šalto organizuojant „Mėnesio Juodaragio“ festivalį, atidžiais ir užsigrūdinusiais Genties vadais. Kuriame ir kūrename gentišką dvasią: galvojame šūkius, piešiame vėliavas, susikuriame bendras taisykles, žaidžiame žaidimus, statome būstines ir ko tik mes ten nedarome, kad būtų smagu, saugu ir jauku!

Stovykloje vartus atidaro ir Amatų kiemas, kuriame vaikai susipažįsta su kalvyste, juvelyrika, keramika, sodų rišimu, drožyba. Taip pat į stovyklą atvažiuoja įvairūs edukatoriai, pas mus yra lankęsi multiinstrumentalistas Saulius Petreikis, etnologas Libertas Klimka, tautosakos ir mitologijos žinovė Saulė Matulevičienė, baltų kalbų istorijos tyrinėtojas Vytautas Rinkevičius, pasakorius Algirdas Breidokas, ristynių asociacijos prezidentas Tomas Gervė, gamtininkas Andrejus Gaidamavičius. Kartais Tėvų Gentis vaikams pastato spektaklį, o kartais spektaklį parodom ir mes – Genčių vadai.

Kiekvienais metais programoje numatomas koncertas. Stovykloje yra groję Aurelijus Sirgedas (grupė „Siela“), Virginija Pievos, Saulius Petreikis, Andrius Zalieska-Zala, Aistė Smilgevičiūtė su Roku Radzevičiumi ir Andrius Kaniava…

Po įvairių veiklų, per salą nuaidėjus trimito garsui, šiaušiam valgyti pietų ir kiek pailsėti. Jeigu oras geras, tai ilgai turškiamės vandenyje, o tuomet vėl susitinkame Gentyse – juk dar likę nebaigtų reikalų! Kartais taip užsižaidžiame, kad tenka paknopstomis bėgti vakarienės:) Atėjus vakarui, Gamta aprimsta ir pasigirsta laužo traškesys… Susitinkam po Pasakų Ąžuolu, klausomės pasakų senelio, dainuojame, kartais pašokame ir dešimtą valandą vakaro pamažu judame sapnų karalystės link. Juk kitą dieną reiks daug jėgų, nes laukia nauji išbandymai ir dar viena graži vasaros diena…

Tėvai stovykloje taip pat turi užsiėmimų. Rytais norintys susirenka papildomai pasimankštinti, kai kurie susėda į sutartinių ratą, o būna, kad ir futbolo turnyran subėga. Stovykloje pakviečiam tėvus ir į paskaitas ar vakarojimus prie laužo su gitara. Vakarais, kai pateka mėnulis, pirtininkas užkuria pirtį. Kartais, tai būna smagaus klegesio vieta, o kartais – tylios ramybės. Tėvų Genties dvasia užima svarbią vietą Juodaragio stovykloje.

Paskutinį stovyklos vakarą vyksta pasaka apipintas Didysis Juodaragio lobio žaidimas. Tai tikras ir pats didžiausias išbandymas Genčiai, kur reikia susitelkti, mokėti kartu susitarti, į kurią pusę eiti ir kaip drauge rasti stebuklingąjį lobį. Žmonės kalba, kad tą vakarą saloje dedasi įdomiausi dalykai…

Tai pasakiška savaitė, nuotykis. Mes kuriame, mokomės, dirbame, ilsimės, svajojame, dalinamės, gėrimės, kylam ir augam drauge!